:
:

Přehled utkání 31. týdne (31.7.-6.8.2017)

Zde najdete přehled všech utkání daného týdne - výsledky utkání, střelce branek MFK Vítkovic, sestavy odehraného utkání, žluté a červené karty, pár slov od trenérů k odehranému utkání.

MU/Muži       SFC Opava – MFKV
  6:2 (3:1)  -sobota 5.8.2017 ve 14:30 (Opava)
Branky: 11. a 77. (z pen.) Mrázek
ŽK: Kučera, Matěj, Cverna  ČK: Honiš
Sestava:  Květon – Cverna, Mikula, Honiš, Prajza – Fiala (75. Szotkowski), Ožvolda (66. Pavelka), Matěj, Mišinský (61. Hruzík), Kučera – Mrázek.

Roman West (Vítkovice): „Utkání jednoznačně ovlivnilo vyloučení Martina Honiše. My jsme zpočátku chtěli hrát aktivně, abychom Opavu trošičku zaskočili. Naše snaha měla směřovat ke vstřelení branky, jenže jsme inkasovali hned po prvním centru ve 2. minutě. Z toho jsme se ale dobře oklepali, za chvíli Tomáš Mrázek vyrovnal a to byl moment, kdy jsme, podle mého, Opavany doopravdy zaskočili. Po vstřelené brance jsme začali více napadat, byli jsme aktivnější, jenže když dostanete ve 23. minutě velmi přísnou červenou kartu, zápas to obrovsky ovlivní. Přece jen soupeř má velkou kvalitu, kombinačně je to sebevědomé a silné mužstvo, navíc s takovými fanoušky za zády. A hrát proti nim v deseti je složité. Pak už to bylo jen o tom, jestli dokážeme zápas ubránit, bohužel jsme dostali dva góly do poločasu. A dál se to pak hodnotí jen těžko. Za stavu 1:1, v době, kdy byly oba týmy kompletní, bylo znát, že je Opava maličko nervózní, naopak nás do zápasu vrátil gól Tomáše Mrázka, a pak přišel moment, který to rozhodl. Říkám, kvalita soupeře, počasí, o hráče míň, a když je ještě fanoušci ženou, to se hraje těžko.“

Ženy, dorostenky, žačky
TU/Ženy      Turnaj Havířov
     - sobota 5.8.2017 v 8:00 (Havířov)

Dorost
PU/U18           Rychvald  - MFKV
  3:5 (2:1)  - pátek 4.8.2017 v18:00 (Rychvald)

PU/U17            SFC Opava – MFKV
  2:0 (1:0)  -sobota 5.8. 2017 v 9:00 (Žimrovice)
Branky:  -

Sestava:  Sýkora (45.Pitřík) , Twardzik, Turek, Brezovský, Polák, Žídek, Sabol, Leixner, Kanovský (80.Šindler), Benc (45.Dujsík), Šindler (65.Benc)

Tak dnes musíme kluky pochválit za hru, kterou  předváděli. Proti o rok starším hráčům jsme se sice nedokázali prosadit střelecky, ale vypracovali jsme si spoustu brankových příležitostí, které jsme ale bohužel neproměnili.

PU/U19     Frýdek - Místek - MFKV
  3:1 (1:0)  - neděle 6.8.2017 v 10:00 (Frýdek - Místek)
Branky: Tilscher

Sestava:  Netolička, Richtár, Kocián (80. Danyi), Malysz (80. Breznanin), Drapák, Gregus, Dočkalík, Velčovský (60. Firášek), Benko, Moučka(75. Kunz), Tilscher

Do utkání jsme vstoupili aktivně,byli silnější na míčí,lépé kombinovali a dostavali se do nebezbečných situací před soupeřovou brankou. To nám i po prvním obdrženém gólu vydrželo převážně po celý zápas,ale už v mnohem menší míře a naopak se přidala zbrklost,pomalost hlavně ve finální fázi a netrpělivost při zakladání postupneho utoku. Kluci si opět měli možnost osahat  a vyzkouset v posledním příprávném zápase věci z TJ kterým jsme se věnovali v příprávném období a myslím,ze tento zapas a vysledek byl pro nas velice poucny pred prvnim MU.

PU/U16           Frýdek - Místek  - MFKV
  3:3 (1:2)  - neděle 6.8.2017 v 11:45 (Frýdek - Místek)
Branky: Pribela 2, Sang

Sestava:  Bůžek, Čang,Gula, Štulík, Strakoš, Hadaš, Kouřil, Kaspřík, Sang, Paseka, Pribela, Němčík, Galač, Kostelanský, Lazar, Schmidt

1 poločas byl ze strany Vítkovic velmi kvalitní , komě 2 golu jsme si vypracovali další šance . Dařil se nám celoplošný présink a soupeře jsme nenechali prakticky hrát. Po změně stran dostali příležitost další hráči ,projevila se menší herní kvalita a soupeř srovnal hru i výsledek.
Jiří Navrátil  trenér

Žáci
PU/U12          Bílovec - MFKV
  8:8  -úterý 1.8.2017 v 10:00 (Jeseník n. Odrou)
Branky: Filipský 2, Graclík 2, Sedlák 2, Barč, Zemánek,

Sestava:  Lánský, Ludvík, Seman, Tchuř, Kostka, Barč, Filipský, Chmiel, Kostelecký, Skála, Zemánek, Gracík, Mencarini, Juřeník, Sedlák, Jankel, Michalík, Crmoman, Vykydal

Do utkání zasáhli všichni kluci, kteří byli na soustředění v Jeseníku nad Odrou. Utkání se hrálo ve velkém horku a po náročném programu. V utkání jsme sledovali především morálně volné vlastnosti hráčů. Po této stránce nám utkání mnohé naznačilo.

PU/U15         Karviná – MFKV
  3:0 (0:0)  -středa 2.8.2017 v 15:00 (Karviná)
Branky:  -

Sestava:  Gajdušek (35.Mooc), Matyska (50.Pešl), Fusko, Novotný (35.Tkáč), Maršál (35.Klapuch), Bílek (35.Máša), Seman, Polák (35.Pelíšek), Růžička (55.Vojtěch), Hon (55.Maršál)

První prohru v přípravě určila až nepovedená pětiminutovka v závěru utkání, kdy jsme 3x inkasovali po zbytečných chybách. Přitom průběh utkání, tak vysoké porážce vůbec nenapovídal.

PU/U14        Karviná  - MFKV
  1:0 (1:0)  -středa 2.8.2017 v 16:45 (Karviná)
Branky:  -
    -středa 2.8.2017 v 15:00 (Karviná)
Sestava:  Košec, Podhorný, Malík, Matejov, Toška (35.Řezáč), Dostalík (35.Lyčka), Bernatský, Maršálek (35. Pohoreli), Ďaďan (35. Mareš), Cimmer (35. Segeťa), Kohut

Vyrovnaný zápas, ale my jsme byli málo efektivní, hlavně v první půli a chybí nám větší souhra v obranné fázi na to, abychom se vyvarovali zbytečných chyb, jak taktických tak individuálnich. Druhá půle už byla z naší strany fotbalovější, ale na to, abychom vstřelili branku nám chybí větší klid v zakončení.

PU/U13        Bílovec - MFKV
  3:5 (3:0)  - středa 2.8.2017 v 15:00 (Bílovec)
Branky: Kelner 3, Fula, Hofírek

Sestava:  Koral (45.Passler), Pešl (45.Vavřík), Hradil, Park (45.Mlečko), Novotný (45.Hofírek), Trantina (45.Semelka), Fula (45.Kelner), Bubík (45.Hloch)

Pokračuje seriál přípravných a zkušebních (modelovaných) utkání. V tomto utkání, hraném v tropických podmínkách, naši chlapci, kteří byli k dispozici, znovu ukázali nasazení a bojovnost, někteří na hranici svých fotbalových dovedností. Trenér Honus

PU/U15          MFKV – Frýdek-Místek
  1:4 (1:1)  -sobota 5.8. 2017 ve 12:00 (TC Vítek)
Branky: 23. Hon

Sestava:  Mooc (35.Gajdušek), Matyska, Fusko, Novotný, Pešl (52.Tkáč), Růžička (35.Ondřej, 52.Pelíšek), Bílek (52.Máša), Seman, Tkáč (35.Polák), Hon, Maršál (35.Růžička, 52.Klapuch)

Herní převaha po většinu utkání vyšla bohužel v konečném výsledku vniveč, protože soupeř nám v posledních minutách uštědřil v gólové produktivitě lekci.

PU/U14          MFKV  -  Frýdek-Místek
  1:3(0:0)  -sobota 5.8. 2017 ve 13:45 (TC Vítek)
Branky: Kohut

Sestava:  Košec, Řezáč, Valík, Matejov, Toška, Pohoreli, Dostalík (35.Cimmer), Tannert, Lyčka, Ďaďan, Kohut

Hráli jsme proti kvalitnímu soupeři, který má svou sílu,ale my jsme se svým výkonem v extrémně horkém počasí zasloužili o kvalitní zápas, který se hrál nahoru dolů a oba mančafty se snažily strhnout vítězství na svou stranu.  Jen mě mrzí obdržené branky ze standartních situací a to, že jsme hráli ve značně kombinované sestavě. Ale máme ještě dva kvalitní zápasy na to, abychom sladili obrannou, útočnou i přechodovou fázi a zvykali si na větší herní prostor.

PU/U13          MFKV - Opava
  7:6(4:5)  - sobota 5.8.2017 v 10:00 (TC Vítek)
Branky:

Sestava:  Passler (45.Prak), Pešl (45.Krčmář), Hradil, Mlečko (45.Vavřík), Volný (45.Hofírek), Bubík (45.Semelka), Fula (45.Kelner), Pilař (45.Hloch)

V tomto přípravném utkání, hraném opět v tropických podmínkách, se prezentovali naši chlapci dalšími morálními vlastnostmi - zarputilostí a touhou zvítězit, když zvrátili nepříznivý stav v konečné vítězství. Někteří chlapci hráli na hranici svých fotbalových dovedností a budou potřebovat čas a trpělivost k jejich dalšímu zlepšování. Pochvala hráčům Maximu Pilařovi, Lukáši Hradilovi, Patriku Bubíkovi a Davidu Semelkovi. Trenér Honus

PU/U12          MFKV - Opava
  8:12  - sobota 5.8.2017 v 10:00 (TC Vítek)
Branky: Baar 3, Tchuř 2, Sedlák, Skála, Jakel

Sestava:  Jakel, Michalík, Baar, Barč, Dědík, Filipský, Gracík, Juřeník, Kysilko, Lánský, Mencarini, Sedlák, Skála, Tchuř, Zemánek

Po velice dobré první třetině nám ze sestavy kvůli zdravotním problémům odstoupili z utkání čtyři hráči. Od této chvíle bylo těžké po kondiční stánce se soupeřem držet krok. Všichni kluci, kteří utkání dohráli do konce zaslouží velkou pochvalu. Ikdyž síly ubývali, tak všichni srdnatě bojovali až do konce utkání.