:
:

Přehled utkání 34. týdne (21.-27.8.2017)

Zde najdete přehled všech utkání daného týdne - výsledky utkání, střelce branek MFK Vítkovic, sestavy odehraného utkání, žluté a červené karty, pár slov od trenérů k odehranému utkání.

MU/Muži    MFKV - Pardubice
  0:1 (0:1)  - středa 23.8.2017 v 18:00 (Aréna)
Branky:  -

Sestava:  Květon – Cverna, Mikula, Honiš, Prajza – Fiala (86. Szotkowski), Ožvolda, Matěj, Mišinský (46. Twardzik), Kučera (58. Bzirský) – Mrázek. Trenér: West.

Roman West (Vítkovice): „Jsme obrovsky zklamáni. První poločas jsme nehráli vůbec dobře, soupeř měl čtyři gólové šance. My jsme je přežili, protože to bylo jen 0:1, a tak jsme mohli do druhé půle žít. Po pauze jsme se zlepšili, výkon šel, řekl bych nahoru, měli jsme i nějaké možnosti. Navíc jsme hráli přes půlhodinu přesilovku po červené kartě hostí. A k tomu ještě v nastaveném čase přišla penalta, kterou jsme ale neproměnili. Co k tomu dodat? Je to teď nepříjemné a dost indicií svádí i k porovnávání tohoto fotbalového podzimu s tím loňským. Navíc hráči to mají v hlavách, na hřišti je cítit nervozita. Chybí tomu klid i sebevědomí, přesnost, a kvlůli tomu si nejsme schopni vytvořit víc šancí. Těch je málo, co si budeme povídat, druhý poločas jsme se sice herně zlepšili, ale na to, že hrajeme třicet minut přesilovku, jsme příležitostí až zase nějak moc neměli.“

MU/Muži     Varnsdorf - MFKV
  0:0 (0:0)  - neděle 27.8.2017 v 17:00 (Varnsdorf)
Branky:  -
Žl. Karty: 28. Mrázek, 39. Ožvolda, 53. Cverna, 90. Matěj
Sestava:  Květon – Cverna, Mikula, Honiš, Hýbl – Prajza (64. Szotkowski), Ožvolda, Matěj, Vasiljev – Twardzik (92. Dramé), Mrázek (59. Fiala). Trenér: West.

„Myslím, že za obětavou práci jsme si bod, který má pro nás svou hodnotu, zasloužili. Musíme s ním být spokojeni, je to bod zvenku a se soupeřem, který je na tom podobně jako my,“ zakončil Roman West.

Ženy, dorostenky, žačky
PU/Dorostenky    Slovan Ostrava - MFKV
  2:7 (0:3)  - úterý 22.8.2017 v 17:30 (Slovan Ostrava)
Branky: Bulavová 3, Kűtnerová 2, Oborná, Bizonová

Sestava:  Bulavová, Kűtnerová, Oborná, Bizonová, Kuglerová, Kuglerová, Vodová, Steffková,Kosová, Doubková, Firášková, Pernická, Tóthová, Kříbková, Herdová, Burová, Kubíková, Škanderová, Žárská, Hrabcová.

Druhé přípravné utkání společného týmu juniorek a žen MFK Vítkovice se odehrálo na půdě Slovanu Ostrava, který působí ve stejné divizní soutěži. Od počátku zápasu jsme chtěli diktovat tempo hry a prosazovat se kombinační hrou po celé ploše hřiště. Hráčky se dnes snažily plnit pokyny beze zbytku, což přineslo výrazně lepší herní výkon celého družstva, než tomu bylo v minulém utkání s Loděnicemi. Holky byly velmi rychlé na míči a kontrolovaly hru. Odměnou jim byly krásné kombinační akce a úvodní tři branky do 18-té minuty, kdy se prosadila Bizonová a dvakrát mířila mezi tři tyče Bulavová. Soupeřky se na dostřel naší branky dostávaly sporadicky. Zahrávaly i pokutový kop po faulu ve skrumáži, ale tým podržela fantastickým zákrokem Lenka Kuglerová. I druhý poločas byl zcela v naší režii a jeden útok střídal druhý. Hned v úvodu poločasu rozvlnila síť Kűtnerová. Ženy se v poli střídaly se svými mladšími spoluhráčkami z juniorky, ale na souhře týmu to nebylo výrazněji znát. Postupně se trefila s chutí hrající Oborná, poté svou druhou branku přidala Verča Kűtnerová a velmi dobrý výkon zpečetila hattrickem Martina Bulavová. V závěru utkání nám již trochu docházely síly a hlad po gólech na místo defenzívy vytvářel okénka v naší obraně, díky čemuž se prosadily i soupeřky, když nejprve po samostatném uniku korigovala skóre Kotásková a poté se ze druhé penalty v utkání nemýlila Matteffyová a uzavřela tak konečný stav utkání na 2:7. Naše hráčky dnes prokázaly, že fotbalem dokáží bavit nejen sebe, ale i fanoušky a je třeba jim za předvedený výkon poděkovat. Jedinou kaňkou utkání pak bylo odstoupení Moniky Bizonové pro zranění kolene, tak doufejme, že to nebude nic vážnějšího :(. JEDNA ZA VŠECHNY - VŠECHNY ZA VÍTKY :)

PU/Dorostenky    1.FC Olomouc - MFKV
  2:4  - sobotu 26.8.2017 v 10:30 (Olmouc)
Branky: Oborná, Škanderová, Kűtnerová 2

!!! VÍTKOVICKÉ JUNIORKY ANI VE TŘETÍM PŘÍPRAVNÉM UTKÁNÍ NEPOZNALY HOŘKOST PORÁŽKY A ZVÍTĚZILY V OLOMOUCI !!!
Tým vítkovických juniorek, doplněný o tři hráčky z žen, začal zápas proti juniorkému týmu 1. FC Olomouc ve skvělém tempu a prvních 25 minut soupeřky zatlačil na jejich polovinu. Škoda jen několika promarněných šancí. Ujala se až kombinace středem pole, kde se dostala k míči Adéla Oborná, která nezaváhala a poslala náš tým do vedení 1:0. Poté jsme však v naší aktivitě polevili a po breakové situaci udeřili domácí, když se mezi tři tyče, jinak velmi dobře chytající Vodové, trefila Navrátilová. Závěr prvního poločasu však patřil opět našim hráčkám, když po samostatném uniku předložila krásnou finální přihrávku na malé vápno Bulavová a aktivní Nela Škanderová upravila konečný stav poločasu na 2:1. Druhý poločas již nabídl vyrovnanější partii s mnoha šancemi na obou stranách. První polovina druhého poločasu opět patřila našim kráčkám, kdy se po parádních akcích dvakrát prosadila Kűtnerová. Zejména její druhá branka byla výstavní, když z hranice šestnáctky vymetla šibenici domácí branky. V závěru utkání mohly po chybách v naší obraně korigovat skóre z několika vyložených šancí olomoucké hráčky, ale v zakončení selhávaly. Nakonec se přece jen dočkaly a po samostatném uniku se trefila k tyči Šafářová. Další branky jsme již neviděli a po závěrečném hvizdu se tak z vítězství radovaly naše holky. Je nutno říci, že naše přechodová fáze dnes byla na velmi dobré úrovni a kombinační hra, kterou jsme se prezentovali měla hlavu a patu. Škoda jen zbytečných chyb v defenzivě. Ve středu zajíždíme na generálku do Veřovic, kde již budeme moci nasadit dva kompletní týmy žen a juniorek. Holky, děkujeme :).

Dorost
MU/U18     Přerov - MFKV
  2:6 (1:3)  - středa 23.8.2017 v 10:00 (Přerov)
Branky: 27. Ulman, 30. Regec, 50. Pilch, 65. Tížek, 89. Šindler, 36. Dočkalík (pen.)

Sestava:  Kokeš, Pilch, Bereznanin, Křižák, Kunz, Dočkalík, Benko, Ulman, Regec, Firášek, Velčovský, Bican, Tížek, Nykl, Vokulič, Danyi, Šindler, Pitřik

V dalším utkání jsme zajížděli na hřiště Přerova. Na zápas jsme byli dobře připraveni a kromě prvních deseti minut jsme ho měli pevně pod kontrolou. Některé herní situace bychom mohli řešit lépe, ale jsme na začátku sezony a budeme to s klukama v tréninkovém procesu řešit, ale zápas kluci odehráli s chutí a máme na čem pracovat. Chválím kluky za přístup k utkání.

MU/U16     Přerov - MFKV
  7:2 (6:0)  - středa 23.8.2017 ve 12:15 (Přerov)
Branky: Holaň, Kaspřík

Sestava:  Kouřil, Hadaš, Lazar, Strakoš, Pribela, Němec, Němčík, Knebl, Kaspřík, Zaremba, Třaslín, Galač, Michálek, Holaň, Foldyna, Kouřil, Paseka, Vrbka, Knebl, Pitřik

Musím hodnotit 2 poločasy.
1 poločas dostali šanci hráči lavičky a ukázalo se že TE-TA i kondičně zaostávají.
2 poločas již stabilní sestava ukázala velmi dobrý výkon a silného soupeře porazila 2 : 1.
Goly : Holaň a Kaspřík

MU/U19      Hlučín - MFKV
  0:1 (0:1)  - sobota 26.8.2017 v 10:00 (Hlučín)
Branky: Firášek

Sestava:  Simkanič, Richtár, Kocián, Malysz, Drapák, Gregus, Vrzal, Tilscher (Danyi), Praus (Dočkalík), Moučka (Velčovský), Firášek

Očekávali jsme velmi nepříjemného,houževnatého soupeře a věděli jsme,že budeme muset všichni podat sve maximum abychom dnešní zápas zvládli vítězně.
Jsem moc rád, že to kluci pochopili a k zápasu správně přistoupili.
Po celý zápas jsme byli více na míčí, lépe kombinovali a dostávali se do šancí.
Kromě prvních 15-20min na začátku druhého pol. kdy nás soupeř několikrát zatlačil.
Klukům gratuluji k výhře a chválím za správný přístup a zaujetí do hry.

MU/U17      Hlučín - MFKV
  4:4 (1:2)  - sobota 26.8.2017 ve 12:45 (Hlučín)
Branky: Šindler, Dujsík, Pagáčik, Lindovský

Sestava:  Pitřík-Hon(70´-Benc),Turek,Twardzik,Ražný(41-Vokulič),Žídek(54´-Nykl),Sabol(49´-Leixner),Kanovský,Pagáčik,Šindler,Dujsík(49´-Lindovský)

Skvělý zápas se spoustou kombinančních akcí. Konečně jsme předváděli hru a to po celé utkání, kterou se chceme prezentovat a proto maximální spokojenost. Soupeř využil jen našich zaváhání a neproměnění spousty šancí ,které jsme opět trestuhodně zahazovali jako na běžícím pásu. Celkově  musíme kluky zase ale moc pochválit, protože opět v úmorném vedru dokázali udržet vysoké herní tempo. Poučíme se ze situací při obdržených brankách, ale více se soudstředíme na  útočnou fázi ve které se chceme pořád zlepšovat a být ještě více produktivnější.

MU/U18      MFKV - Kroměříž
  6:0 (4:0)  - neděle 27.8.2017 v 10:00 (TC Vítek)
Branky: Ulman 3, Pilch, Velčovský, Regec

Sestava:  Kokeš, Bican, Bereznanin, Křižák, Pilch, Tížek, Benko, Danyi, Velčovský, Ulman, Regec

V dalším utkání jsme přivítali Kroměříž. Během celého zápasu jsme měli herně navrch, byli silnější v osobních soubojích i na míči, navíc soupeř nám nestačil fyzicky.
Musíme ale zapracovat na předfinální a finální fázi, tady máme velké nedostatky. Jinak k vidění dnes byli dobré individuální výkony některých hráčů.

MU/U16      MFKV - Kroměříž
  3:0 (0:0)  - neděle 27.8.2017 ve 12:15 (TC Vítek)
Branky: Pribela, Kaspřik, Hadaš

Sestava:  Třaslín, Kouřil, Štulík, Gula, Němec, Hadaš, Vrbka, Kaspřik, Holaň, Paseka, Pribela, Galač, Lazar, Němčík, Michálek, Bůžek, Zaremba, Strakoš

Kvalitní soupeř hrál v 1 poločase vyrovnanou partií , když naše mužstvo několik dobrých příležitostí neproměnilo. Nehráli jsme dobře, hodně nepřesností, vázla kombinace a zakončení.
Ve 2 poločase již byla kvalita v kombinací a zakončení a třemi goly jsme potvrdili dobrý výkon i výsledek utkání.

Žáci
MU/U15     MFKV - Karviná
  0:4 (0:2)  - středa 23.8.2017 v 10:00 (TC Vítek)
Branky:  -

Sestava:  Peter (35´Mooc), Matyska, Fusko, Novotný, Pešl, Maršál (64´Klapuch), Bílek (35´Růžička), Seman, Polák (35´Holcman), Tkáč (57´Vrba), Hon

Soupeř byl lepší ve všech herních činnostech, ale ke gólům jsme mu pomohli  obrovskými chybami.

MU/U14    MFKV - Karviná
  2:1 (0:1)  - středa 23.8.2017 ve 12:15 (TC Vítek)
Branky: Bernatský, Kohut

Sestava:  Košec, Radvanský, Valík, Matejov, Segeťa, Lyčka (35" Dostalík), Bernatský, Maršál (65" Bednář), Tannert (35" Ďaďan), Kohut (69" Cimmer), Kiš (67" Kouřil)

Zasloužené vítězství,kromě úvodních deseti minut jsme byli lepším a fotbalovějším týmem.Dostali jsme náhodný gól do šatny po nedorozumění obrany s gólmanem mimo pokutové území,ale druhou půli po trestném kopu Matejova si pro dorážku doběhl Bernatský a po rychlém brejku rozhodl hlavou Kohut.Chtěl bych poděkovat celému mančaftu za předvedený výkon.

MU/U15    Vysočina Jihlava - MFKV
  1:1 (0:0)  - sobota 26.8.2017 v 10:00 (Jihlava)
Branky: Polák

Sestava:  Mooc, Matyska, Fusko, Novotný, Pešl, Maršál (48´Polák), Bílek (60´Tkáč), Seman, Růžička (69´Vrba), Holcman, Hon

Ve vyrovnaném utkání nám chyběl k vítězství větší důraz a přesnost v koncovce.

MU/U14    Vysočina Jihlava - MFKV
  9:2 (2:1)  - sobota 26.8.2017 v 11:45 (Jihlava)
Branky: Valík, Segeťa

Sestava:  Košec (Chelmecký), Radvanský, Valík, Matejov, Segeťa, Tannert (Lyčka), Bernatský, Maršálek (Cimmer), Ďaďan (Bednář), Kohut, Kiš

Spokojeni s hrou můžeme být jen za první poločas do 33 minuty, kdy jsme vedli gólem z 20 minuty, po centru Bernatského se trefil Valík. Neskutečnou ztrátou koncentrace jsme o vedení přišli ještě do poločasu. V nastaveném čase po nedorozumění v obranné fázi ve středu hřiště soupeř přeloboval gólmana, Segeťa se snažil situaci ještě zachránit odkopem, ale byl z toho jen vlastní gól. Minutu na to jsme šli tři na jednoho, bohužel jsme to špatně vyřešili a z protiútoku a přihrávce přes celé pokutové území se domácí ujali vedení brankou na zadní do prázdné brány. Třetí branka hned po změně stran nás dostala do kolen, nepomohlo ani oživení v podobě střídání, úplně jsme rezignovali, do konce zápasu sice stačili vstřelit Segeťou po brejkové akci branku, ale my jsme těch branek inkasovali sedm a v celkovém hodnocení je to debakl. Pochvala za úvodních 33 minut je málo, zápas se hraje sedmdesát minut, navíc musíme hodně zapracovat i na psychice a doplnit tréninkové jednotky v dopoledních hodinách na fotbalové ZŠ Klegova.