:
:

BLESKOVKY

GENERÁLKA S KROMĚŘÍŽÍ NABÍDLA ŠEST BRANEK I SLABÁ MÍSTA V DEFENZÍVĚ

Necelé dva měsíce přípravy před startem jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY jsou téměř u konce. Vyvrcholení před ostrým zápasem s Táborskem přineslo měření sil s Kroměříží, jenž skončilo 3:3.

V pátek skončil přestupní termín, ve kterém Vítkovice přivedly do druholigového týmu pět hráčů na hostování. Suryzna, Chvěju, Mikera, Kaloče i Janušku mohli diváci vidět v generálce s Kroměříží. Trenéru Balcárkovi v duelu se druhým celkem MSFL chyběli jen Praus s Mišinským.

Devátý přípravný zápas MFK Vítkovice nabídl velmi atraktivní první půli. Už ve třetí minutě poslal do vápna velmi nebezpečný centr Vasiljev, brankář Jícha jej však modrobílými včas sebral. Na druhé straně vzápětí Květoň včas vyběhl a vykopl míč útočníkovi Kroměříže. Vítkovice útočily hlavně po křídlech, dobrý míč poslal do vápna Končal, Chvěja ale na přední tyči mířil vedle.

To v jednadvacáté minutě už byl útok modrobílých úspěšný. Na pravé straně se uvolnil Pašek, vběhl míčem až do vápna, kde vybídl ke skórování Ondřeje Chvěju - 1:0. A posila z Baníku byla při chuti, když hned o minutu později dostala míč mezi obránce a v souboji s brankářem Jíchou nezaváhala - 2:0. V tu chvíli nic nenaznačovalo tomu, že by generálka ostravského celku neměla skončit úspěchem. S tím se však nehodlal smířit Jan Silný a když se k němu dostal míč nějakých třiadvacet metrů od branky, nádherně vymetl pavučinu v horním rohu branky Josefa Květoně - 2:1.

Hanáckou Slavii vstřelený gól nakopl a od té doby na hřišti dominovala. Není divu, že během šesti minut tak bylo po dobře dohrané standardce v podání červenobílých srovnáno na 2:2. A to nebylo vše. Deset minut před koncem poločasu muselo Květoňovi pořádně zvonit v uších, neboť nejprve se projektil z kopaček hostí odrazil od tyče, načež první dorážka skončila na břevně a druhá na spojnici. Velmi kuriózní moment. Kroměříž to však mrzet nemuselo, o pár minut později se zblízka prosadil Jan Silný - 2:3. Leč ani to nebylo vše, David Pašek se pořádně rozběhl a na hranici pokutového území byl faulován, sám pak penaltu proměnil - 3:3.

Druhá pětačtyřicetiminutovka začala velkou šancí hostů, Cupák ale mířil pouze do tyče. Vítkovice to zkoušely hlavně centry z levé strany, kde ve druhé půli operoval Surzyn, jenže hlavičky Peška a Janušky v síti neskončily. Tempo hry silně opadlo a hrálo se především mezi šestnáctkami.

Pěkný moment přinesl dlouhý pas Motyčky, po kterém se po pravé straně řítil na branku Bzirský, k zakončení se ale nedostal. Dvě příležitosti ke skórování měl také Ožvolda, ale hlavou mířil těsně vedle a se střelou si gólman hostů bez problému poradil. Vítkovice tak v generálce remizovaly s Kroměříží 3:3. Vítkovice touto remízou zakončily šňůru devíti přípravných utkání, ve kterých třikrát vyhráli, čtyřikrát remizovaly a dvakrát prohrály.

Trenér Jiří Balcárek: "Začali jsme slušně, vedli jsme 2:0. V tu chvíli jsme měli mít utkání pod kontrolou, leč místo toho jsme udělali obrovské chyby v základní rozehrávce. Ať už u prvního gólu, kdy v situaci 2 na 2 zkazil Vasiljev přihrávku a my dostali gól z brejku. Ve druhém případě jsme špatně zareagovali na rozehrání standardní situace. A do třetice opět špatná přihrávka, otevřená pravá strana a další gól. Jsem naštvaný, že dostaneme tři góly za poločas. Druhá půle se mi také nelíbila. Přitom hráči dostali šanci se ukázat v době, kdy se rozhodujeme, kdo bude hrát či nikoliv. Kdybychom takto měli hrát s Táborskem, které jsem měl možnost včera vidět s Varnsdorfem, tak bychom neobstáli."

MFK Vítkovice - SK HS Kroměříž 3:3 (3:3)
Branky Vítkovic: 21. a 22. Chvěja, 42. Pašek (P) - 25. a 37.Silný, 28. ?.
Sestava: Květoň - Končal, Mikula, Cverna, Celba - Vasiljev (46. Surzyn), Matěj (46. Holiš), Kaloč (60. Motyčka), Pašek (60. Bzirský) - Januška (60. Ožvolda)- Chvěja (60. Miker)