:
:

BLESKOVKY

NA SEVERU ČECH TO NEVYŠLO: ÚSTÍ N. LABEM - VÍTKOVICE 2:1

Zatím co jiné týmy si užívají reprezentační přestávku fotbalisté Vítkovic se ve čtvrtek představili v rámci dohrávky 10. kola F:NL v Ústí nad Labem. Dlouhá cesta na sever Čech však k bodům nevedla a soupeř nás v tabulce posunul na sedmé místo.

Domácí si byli velmi vědomi své síly, vždyť na svém domácím hřišti přišli o všechny body naposledy na podzim 2017. Navíc Vítkovice stále čekají na své první vítězství ze hřišť soupeřů a čtvrteční dohrávka na tom bohužel nic nezměnila. Ústí nad Labem se představilo po třech neúspěšných venkovních utkáních opět před svými fanoušky, kterým udělali radost hned v 9. minutě. To se dostal míč k Lukáši Matějkovi a ten přízemní střelou ukončil 315 minut dlouhé čekání na vstřelenou branku Army - 1:0.

Domácí rychlé vedení uklidnilo a dokázali si připravit i další slibné příležitosti, střely Richtera a Procházky však skončily jen rohovým kopem Severočechů, i když druhý jmenovaný Martina Šustra pořádně protáhl. Vítkovice s postupem času hru vyrovnaly a došlo i na mírnou převahu, leč větší příležitosti ke srovnání skóre se hosté ve zbytku první půle nedočkali. Do kabin se tak šlo za těsného vedení Ústí.

Po změně stran se čekalo, že tlak hráčů v červeném v touze za vyrovnáním ještě zesílí, opak byl však pravdou a šance byly k vidění spíše na druhé straně. Martin Šustr se musel pořádně činit, avšak poradil si s jedovkou Leibla i dorážkou Richtera. Nezaskočil jej ani Bílek, jenž po rohu mířil pod břevno vítkovické branky. Ovšem v 58. minutě se pochlapil kapitán Jan Peterka a překrásnou ranou do šibenice mohl po třech letech slavit vlastní gól a vedení domácích 2:0.

Ústí nad Labem zápas kontrolovalo a v poklidu drželo míč, když tu se zčista jasna dostal do velké šance Martin Macej. Vítkovický útočník pelášil s míčem na Tvrdoně, leč prováhal ideální okamžik na střelu a slovenského brankáře už nepřekonal. Přesto náhradník vykartovaného Lindra čisté konto neudržel. Tři minuty před koncem jej zaskočil z pravé strany Jan Matěj. Ostravané pak vrhli všechny síly do útoku a dvakrát zakončoval Vladimír Mišinský, k vyrovnání však už nebyl dostatek času a Ústí nad Labem ubránilo vítězství 2:1.

FK Ústí nad Labem - MFK Vítkovice 2:1 (1:0)
Branky: 9. Matějka, 58. J. Peterka – 87. Matěj. ŽK: 33. Leibl, 37. Krátký – 53. Motyčka, 79. Celba. Rozhodčí: Marek – Kubec, M. Novák. Diváci: 1 210.
FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Strada, Brak, Pimpara, Leibl – J. Peterka (C) – Krátký, D. Richter (73. Nágl), M. Bílek, D. Procházka (84. R. Dvořák) – Matějka (81. P. Výborný). Trenér: Aleš Křeček.
MFK Vítkovice: Šustr – Celba, Mikula (C), V. Cverna, Končal – Motyčka (66. Ožvolda), Matěj – Macej (78. Mrázek), Súkenník, Vasiljev (62. Bzirský) – Mišinský. Trenér: Jiří Balcárek