:
:

BLESKOVKY

Urbančok: Z toho utkání jsme měli vytěžit víc

/NAPSALI O NÁS V DENÍKU/ Ve čtrnácté minutě nechal vyniknout vlastní levačku. Záložník fotbalových Vítkovic Dominik Urbančok z dobrých pětadvaceti metrů napřáhl a přízemní střelou o tyč dostal Vítkovice v zápase proti Táborsku do vedení. Nakonec však i on musí strávit po výsledku 1:1 další druholigovou ztrátu. „Je to ohromná škoda,“ řekl ještě pár dnů dvaadvacetiletý odchovanec Drnovic.

Čím to, že Vítkovice znovu nedosáhly na tři body?

První poločas nám vyšel, hráli jsme dobře, ale pak jsme možná i trošku fyzicky odešli. Utkání bylo hodně náročné, ale je fakt škoda, že jsme vedení neudrželi. Vyrovnání soupeře navíc přišlo tak, že míč prošel mezi třemi čtyřmi lidmi, což by se stávat nemělo. Měli jsme si to lépe pohlídat.

Bylo to vyústění tlaku Táborska, které do druhého poločasu nastoupilo jako úplně jiné mužstvo?

To určitě, navíc dostali „spuca“ v kabině a pak začali víc na hřišti pracovat, kdežto my jsme najednou špatně dostupovali a nestíhali jsme, z čehož asi opravdu vyústilo vyrovnání.

Jak to, ale že jste najednou špatně dostupovali? V prvním poločase jste to byli vy, kdo diktoval tempo utkání.

Těžko říct, někdy to tak bývá, že stav 1:0 není nejlepší. Pak totiž ti, kteří prohrávají, začnou jezdit a makat. A říkám, asi jsme trošku polevili, za což jsme byli potrestáni. Je to obrovská škoda, z toho utkání jsme jednoznačně měli vytěžit víc.

Nakonec jste se ale i vy dostali ve druhém poločase do hry a měli jste i nějaké náznaky k tomu, abyste přidali druhý gól…

Celkově vzato mám pocit, že jsme jakžtakž byli lepším mančaftem. Kluci dřeli, všichni jsme makali, ale nakonec jsme po částečně ušmudlaném gólu přišli zbytečně o výhru. Vlastně ani nevím, co dál bych k tomu řekl.

Vraťme se na okamžik k vaší povedené střele, která znamenala vedení Vítkovic. Snažil jste se využít mokrého trávníku, aby se míč dostal do skluzu?

Určitě, uvědomil jsem si, že terén je mokrý a že brankáři to s takovými střelami mají složité. Navíc se mi to povedlo trefit přesně k tyčce a mám pocit, že do branky to dokonce šlo od ní. Jsem za to rád, ale byl bych ještě radši, kdybychom ještě i vyhráli.

Když bychom to lehce přehnali, ve Vítkovicích ještě nemáte ani vybalený kufr. Můžete prozradit, jak se váš přesun ze Znojma na sever Moravy udál?

Bylo to skrz domluvu mezi mnou, manažerem a kluby. Já sám jsem na to kývl i díky tomu, že je tady pan Vojvodík, se kterým se znám ještě z jeho působení ve Znojmě. Společně jsme trénovali rok, takže jsem to uvítal a jsem rád, že jsem teď tady v Ostravě s klukama.

Zdroj: Moravskoslezský deník

(Vloženo 14.09.17)

VIDEO

FOTOGALERIE

Václavíkova parta dostala v Karlových Varech lekci

To byl příšerný týden. Nejdřív nezvládli domácí zápas extraligy s Kladnem, který i přes vedení 2:0 prohráli 2:3, pak v prvním utkání 3. kola Českého poháru neuhráli ve čtvrtek v Českých Budějovicích ani set a nakonec ostravské volejbalisty v sobotním 8. kole nejvyšší soutěže ze své palubovky smetlo za 75 minut Karlovarsko (0:3).

Liga mistrů ve středu podruhé v Ostravě

Ostravský tým stolního tenisu TTC Ostrava 2016, pod taktovkou legendárního Petra Korbela, se i letos účastní prestižní Ligy mistrů a ve středu ho čeká v domácím prostředí druhý zápas.