×

A-Tým - Aktuality

DOMINIK MATĚJ: VĚŘÍM, ŽE MÁME NA PRVNÍ TROJKU
DOMINIK MATĚJ: VĚŘÍM, ŽE MÁME NA PRVNÍ TROJKU

vloženo 07.04.2022

Po odchodu brankáře Mrozka musely Vítkovice nečekaně hledat náhradu, tu se nakonec podařilo najít u rivala v Baníku. Dvacetiletý Dominik Matěj svými dobrými zákroky a s přispěním brankové konstrukce dokázal dovést modrobílé barvy k vítězství nad Opavou a není divu, že fanoušci v utkání několikrát skandovali jeho jméno.

"S fotbalem jsem začínal okolo devíti let v Hrabové, na pozici hráče v poli. V mladších žácích ovšem jednoho dne odešel brankář hrát o kategorii výše, nikomu se mezi tři tyče nechtělo, a tak jsem se postavil do brány já. No, a nakonec tam i zůstal. O rok později jsem chytal na turnaji proti Baníku, který si mě následně vyhlédl a v jedenácti lety jsem do FCB přestoupil. Poslední tři roky však chodím spíše po hostováních, nejprve jsem v 17 zamířil do Hlučína, tehdy však vypukl covid, tak se to moc nepovedlo. No a loni jsem chvíli hostoval na Hlubině," představil se na úvod Dominik Matěj, který nad lasem z konkurenčního klubu příliš neváhal: "Po odchodu Mrozka Vítkovice hledaly brankáře a Baník mě nabídl, protože bych asi v MSFL pravidelně nechytal. Nabídka se mi líbila, je to lepší než na Hlubině, a hlavně jen o stupeň níž oproti třetí lize."

I přes svůj nízký věk odchytal většinu přípravy a stal se brankářskou jedničkou. "Něco mi trenér nastínil, avšak nemám to zadarmo, musím se pochopitelně snažit," vysvětlil Matěj, který měl sehrání se s obranou trojicí ulehčeno: "Pro mě to nebylo tak složité, protože s Tamajkou jsme hráli v Baníku už od jedenácti let, s Němou jsme také spolu něco málo v Baníku odehráli. Neznám tedy jen Rašise, leč musím uznat, že je fakt dobrý a dobře se mi s ním hraje." Celkově se nová akvize mezi tyčemi přidala k hráčům, kteří si chemii v týmu velmi pochvalují. "Kabina je úplně super, máme dobře nakombinovánu zkušenost i dravé mládí. Líbí se mi i ta uvolněná atmosféra, kdy se i dost nasmějeme, leč zároveň jsme schopni brát věci i vážně."

V prvním utkání se MFK postavil béčku Opavy a vítkovický trenér musel hned sáhnout do obrany. Stoper Raška totiž ještě pykal za ČK obdrženou právě na podzim na Vítku, a bylo patrné, že střed obrany nefungoval ideálně. Hned čtyřikrát MFK zachránila od inkasování branková konstrukce, takže Matějovi zvoní v uších možná ještě teď. "Říkali mi, že jsem měl trochu štěstí na tyčky. Bylo to z naší strany hektické, jako bychom se báli a měli v hlavě i to, že se na Vítku moc nevyhrává. Já to hřiště tolik neznám a musím uznat, že branková konstrukce mě docela podržela. První poločas jsme hráli špatně, takže nám trenér v kabině o půli velmi důrazně domluvil, pak jsme se naštěstí chytli první brankou a začalo se nám dařit, byť teda i s přispěním dávky štěstí."

Minulou sobotu se měli svěřenci trenéra Semelky představit ve Frýdlantu, jenže návrat zimního počasí byl proti, a tak se duel musel odložit. "Mě to příliš nemrzelo, protože by se mi v takovém počasí a na zasněženém rozbláceném trávníku nehrálo dobře, do karet by to hrálo spíše domácím. Kluci si alespoň psychicky odpočali," vysvětlil mladý gólman, jenž by rád přidal další tři body v duelu s Dětmarovicemi: "Nemůžeme říct, že máme předem vyhráno, na domácím hřišti se MFK tolik nedaří. Snad ale natáhneme šňůru dvou vítězství."

Díky zaváhání Frýdlantu a Rýmařova se MFK přiblížil předním příčkám tabulky, a právě tam mladý gólman směřuje. "Chtěl bych skončit v první trojce. Díval jsem se na tabulku, je to velmi vyrovnané a věřím, že na to máme," doplnil Dominik Matěj, jehož letos čeká kromě bitev na zeleném pažitu také maturita. Na fotbalové sny ovšem určitě nezapomíná. "Nedávám si nějaké daleké cíle, ovšem v průběhu tří let bych se chtěl dostat alespoň do třetí ligy, ideálně do F:NL." 

Facebook

Reklama

ad

Tabulka

Tým Z B
1. FK Hodonín 1 3
2. SK Hanácká Slavia Kroměříž 1 3
3. FC HLUČÍN 1 3
4. SK Uničov 1 3
5. ČSK Uherský Brod 1 3
6. FC Slovan Rosice 1 3
7. 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí 1 3
8. FC TRINITY Zlín, a.s. 1 1
9. FK Frýdek - Místek 1 1
10. 1. FC SLOVÁCKO B 1 1
11. SFK Vrchovina 1 1
12. MFK VÍTKOVICE 1 0
13. FC Velké Meziříčí 1 0
14. FC Baník Ostrava 1 0
15. SK Kvítkovice 1 0
16. SK Hranice 1 0
17. FK Blansko 1 0
18. 1. SC Znojmo FK 1 0