×

Aktuality

PŘEKVAPENÍ SE NEKONALO: VÍTKOVICE - TŘINEC 0:3

vloženo 09.09.2021

Vítkovičtí fotbalisté se loučí s pohárem Mol Cup. Stopku jim vystavil FK Třinec, který na TC Vítek nakonec vyhrál tříbrankovým rozdílem. Svěřenci trenéra Pištěka se soupeřem drželi herně krok, ale druholigový tým prokázal svou zkušenost ve finální fázi a zaslouženě postupuje do dalšího kola poháru.

Úvodní minuty patřili červenobílým, standardka Puchela však mířila metr vedle a Juřena napálil jen spojnici tyčí, ihned na to však po centru uklidil na zadní tyči míč do sítě Erik Puchel. Následně se hra vyrovnala a opticky měli převahu Vítkovičtí, jenže zkušená defenzíva nepustila do pořádného zakončení Richtára ani Jaroně. První poločas tak skončil těsným vedením Třince.

I do druhé pětačtyřicetiminutovky vstoupili lépe Slezané. Tentokrát však Puchel selhal. Potáhl míč po pravé straně, Mrozek vyběhl až na hranici pokutového území a byť měl třinecký hráč dost času, nechal jen vyniknout domácího golmana, který mu míč dokázal sebrat. Následně Hýbl mířil dobře na odkrytou přední tyč, jenže neměl přesně seřízená mířidla. I tak se hosté dočkali. Václav Juřena dal ovšem gól, který ani sám neslavil. Asi sám tušil, že byl nejspíše v ofsajdu, když si přebral přihrávku, udělal klíčku Mrozkovi a zasunul míč do sítě. Protesty domácí lavičky byly marné.

Vítkovičtí se snažili, ale svěřenci trenéra Zbončáka si náskok zkušeně pohlídali. Třetí branku mohl přidat Omasta, tygří skok ovšem předvedl Mrozek. Přesto se Třinec dočkal. Romaněnko fauloval v pokutovém území a z penalty se nechytatelně prosadil střídající Michal Petráň. V závěrečných minutách se ještě zaskvěli oba brankáři, na výsledku 0:3 to však již nic nezměnilo.

Utkání jsme pro vás sledovali živě na onlajny.cz.

MFK VÍTKOVICE - FK TŘINEC 0:3 (0:1)

Branky: 11. Puchel, 61. Juřena, 82. Petráň (pen.). ŽK: Kubušek, Richtár - Juřena, Bolf. Rozhodčí: Dubravský – Caletka, Antoníček.

Vítkovice: Mrozek – Kalfas, Macík, Romaněnko (77. Gula), Hadaš (37. Němec) – Motyčka (77. Leixner) – Richtár, Jaroň, Tkáč, Václavík (62 Kouřil) – Kohut (62. Kubušek).
Třinec: Adamuška – Bolf, Ntoya (77. Buneš), Foltyn, Klusák (45+1 Ba Tidijane), Hýbl – Kania (64. Omasta), Habusta (77. Weber), Šteinhübel, Puchel (77. Petráň) – Juřena.

Trenér Robert Pištěk: "Gratuluji soupeři k postupu. Musím však pochválit naše borce, protože přijít po práci, hrát s profíky a vyrovnat se jim pohybem i fotbalově, to není jen tak. Byť opticky a gólově měl soupeř navrch."