×

Aktuality

VELKÝ KROK K PRVENSTVÍ V SOUTĚŽI
VELKÝ KROK K PRVENSTVÍ V SOUTĚŽI

vloženo 12.05.2022

Velký krok k postupu do ŽÁKOVSKÉ LIGY dnes udělala patnáctka, která odskočila na rozdíl již 6 bodů s lepším vzájemným utkáním. Je to jeden ze tří kroků, který se zdá být už velice blízko, dalším krokem bude baráž proti prvnímu týmu z druhé skupiny (pravděpodobně Sparta Brno), poslední krok by byl na bedrech čtrnáctky. Čtrnáctka svou soutěž vede již o 12 bodů a pokud kategorie U15 zvládne vyhrát soutěž a baráž, pak se čtrnáctka utká ve finálovém barážovém klání proti poslednímu týmu soutěže (momentálně Poruba).
U15
✅ FK Šumperk - MFKV 0:1

Branka: Tkačík ⚽
Sestava: Vodička - Tamajka, Widura, Keňo, Hloch, Matušinský, Zástřešek, Tkačík, Filipčík, Tomeček L., Kapler / Sojčák, Štirba, Koulizakos, Antonín, Tomeček D., Posmyk.
Trenéři: Mooc, Semelka
Hodnocení trenéra Mooce: Na nejdůležitější zápas v Šumperku, jsme se připravovali hned po zápase s Přerovem. Rozebrali jsme si ve čtvrtek na videu vítězný zápas s Baníkem Ostrava a naši borci věděli jakou taktiku na Šumperk zvolíme. Hned od první minuty jsme Šumperk tlačili a po krásné kombinaci na jeden dotek Hloch nastřelil břevno. Další šance skončili buď těsně vedle nebo u domácího gólmana. Druhý poločas jsme udělali pár změn v rozestavení a naši borci dál dobývali branku Šumperku. Keňo dal gól hlavou po hezké kombinaci, který nám rozhodčí neuznal - odpískal faul v náš prospěch a Tkačík nádherně otevřel skóre.
Mohli jsme přidat v závěru i další góly, ale vychytal nás domácí gólman. Jsme na naše borce hrdí, utkání jsme zvládli na jedničku ač šlo o všechno. Celý zapas jsme dominovali na míči a výhra je zasloužená. Musím uznat, že soupeř se na nás nachystal po taktické stránce výborně, ale my jsme opět předvedli výborný výkon.
Všem děkujeme za předvedený výkon a postup máme na dosah.
U14
✅ FK Šumperk - MFKV 2:4

Branky: Janků ⚽️, Brož ⚽️, Vinárek ⚽️, Jurásek ⚽️
Sestava: Škodoň - Kawulok, Daněk, Turek - Kondáš, Ctibůrek, Brož, Janků, Shavolkin - Jurásek, Vinárek / Wozniak, Mika, Čala.
Trenéři: Holiš, Kovář
Hodnocení trenéra Holiše: Dnes jsme věděli, že nás čeká kvalitní soupeř, který nám nedá nic zadarmo. Jsem rád, že jsme utkání zvládli, v některých pasážích jsme měli problémy, ale to je normální. Udrželi jsme si správnou mentalitu a potvrdili jsme pozici lídra v tabulce. Moc mě těší fakt, že hrajeme bez šesti hráčů základní sestavy a kluci to zvládají. Jak ve čtvrtek s Wislou, tak i dnes z nich cítím na hřišti dobrou energii být lepší a lepší. Pořád však chci ať jsou všichni na sebe náročnější, ve fotbale nedostaneš nic zadarmo. Jedeme dál.

Facebook

Reklama

ad

Tabulka

Tým Z B
1. FK SK Polanka n. Odrou 22 46
2. 1. BFK Frýdlant nad O. 21 43
3. FK Bospor Bohumín 22 40
4. SK Jiskra Rýmařov 22 37
5. MFK VÍTKOVICE 22 37
6. ŠSK Bílovec 22 36
7. MFK Karviná B 22 35
8. SFC Opava B 21 32
9. FK Nový Jičín 22 32
10. SK BESKYD Frenštát p.R. 22 31
11. MFK Havířov 22 25
12. FC Slavoj Olympia Bruntál 22 20
13. SK Dětmarovice 22 12
14. FC Heřmanice Slezská 22 5